Elektrikli Aydınlatma Ekipmanları İmalat Sanayi Raporu

Dekoratif Aydınlatma El Kitabı (Pdf)

İndir: Dekoratif Aydınlatma El Kitabı (Pdf)

Önsöz

Aydınlatma sektörü çalışanlarının, eğitim alabilecekleri bir aydınlatma okulu yok!

  • Aydınlatma mağazanızda, aydınlatma konusunda bilgi sahibi çalışan arıyorsunuz ama bulamıyorsunuz!
  • Aydınlatma mağazanızda yetiştirilmek üzere yeni bir çalışan işe aldınız. Yeni personelinizin eğitimi nasıl, kim tarafından ve hangi konularda verilecek?
  • Avize mağazalarına iş başvurusunda bulundunuz ama tecrübeniz olmadığı için kabul edilmediniz. Aydınlatmaya ilgi duyuyorsunuz, nereden başlayacaksınız?

Bu kitap dekoratif aydınlatma ile ilgilenen ve bu sektöre gönül veren genç arkadaşlara bir başlangıç noktası olması için hazırlandı. Üniversitelerde okutulan teknik kitaplardaki çok ayrıntılı bilgiler yerine, aydınlatma mağazalarında çalışanlar ve ilgilendikleri konulardaki bilgileri arayanlar için konular özet ve hap şeklinde hazırlandı.

Aydınlatma sektörünün gelişip büyümesi ancak çalıştığımız konu hakkındaki bilgileri derinleştirmemiz ile mümkün olacaktır. Müşterilerin her geçen gün artan talepleri, hızla gelişen rekabet, gelişen yeni teknolojiler nedeniyle bilgi düzeyimizi her gün daha da artırmak zorundayız. Mimarlar, iç dekorasyon uzmanları ve bilinçli son kullanıcılar ile iletişim kalitemizi artırmak için aydınlatma terminolojisini gerçek anlamda biliyor olmalıyız. Dekoratif aydınlatma artık sadece görsel uygunluk ile sunulan bir ürün olmamalı. Satış personellerinin bilgi düzeyleri arttıkça hem satış kabiliyetleri artacak hem de nihai müşterilere doğru ve sağlıklı bir aydınlatma sunulacaktır.

Kitap, aydınlatmanın tüm kavramlarını henüz sunmuyor. Başlangıç safhasındaki bu çalışmadan sonra eminim, daha geniş konuları sunan başka kitap çalışmaları da yapılacaktır. Bu kitabı okuyanlar, bir aydınlatma uzmanı olmak için hangi konularla ilgilenmeleri gerektiği konusunda bilgi sahibi olacaklardır. Kitabın hap şeklinde ve özet olarak sunduğu konuları derinlemesine öğrenmek isteyen okuyucular, ilgili konu başlıkları ve terimleri sektörel yayınlardan, üniversitelerin ilgili bölümlerinden ve internet sitelerinden derinlemesine araştırabilirler.

Herhangi bir ticari amaç gütmeyen ve para karşılığında satılmayan bu kitabın dekoratif aydınlatma sektörüne ilgi duyan kişilere bir nebze olsun mesleki katkıda bulunacağını ümit ediyorum.

Umarım tüm okurlar kendi işyerleri ve kendi aydınlatma kariyerleri açısından yararlı bilgiler ve ipuçları elde edebilirler.

Kitabımızı PDF formatında linke tıklayarak bedelsiz indirebilirsiniz

Mustafa HASTAOĞLU

 

 

Sonraki yazı
Elektrikli Aydınlatma Ekipmanları İmalat Sanayi Raporu

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Menü