Mekan Tasarımında Disiplinlerarası Yaklaşımlar Sempozyumu Altın Sponsoru Olduk

imar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü ve İç Mimarlar Odası tarafından iki yılda bir düzenlenen Ulusal İç Mimarlık Sempozyumlarının dördüncüsü, AYDSİAD sponsorluğunda 6-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında M.S.G.S.Ü. Sedat Hakkı Eldem Oditoryumu’nda gerçekleştirildi.

Teması “Mekan Tasarımında Disiplinler arası Yaklaşımlar” olarak belirlenen sempozyum öncelikle; iç mimarlık mesleğinin taşıdığı işlevsel ve sanatsal özellikler göz önüne alındığında başta mimarlık, mühendislik, güzel sanatlar, endüstri ürünleri tasarımı, felsefe, sosyoloji, psikoloji olmak üzere pek çok disiplinle ilişkiyi güçlendirmeyi hedefledi. İç mimari tasarımında verimliliği sağlamanın ön koşulu hiç kuşkusuz farklı disiplinlerle kurulacak programlı ilişkilerle mümkündür.

Yaşamı yeniden biçimlendirerek değişime imkan tanıyan her alanda ve yaratıcılığın gelişiminde disiplinler arası iş birliğinden yararlanmanın gerekliliği yadsınamaz. D.N.Perkins’in “Disiplinlerin kesiştiği noktada yenilik olasılığı artar” diyerek vurguladığı gibi 4.Ulusal İç Mimarlık Sempozyumu da iç mimari tasarıma yeni açınımlar kazandıracak bir platform oluşturdu.

Sempozyumda; belirlenen tema kapsamında değerlendirilerek, bilim kurulu tarafından seçilen bildiriler, üç gün boyunca sunuldu ve tartışıldı. Konu ile ilgili panel ve söyleşilerin yanı sıra sanatsal performansları ile de bilimsel toplantılar arasında ayrıcalıklı bir konumda olan etkinlik, 8 Mayıs 2015 Cuma günü sona erdi. AYDSİAD’a katkılarından ötürü, teşekkür belgesi verildi.

Önceki yazı
AYDSİAD, Nisan ayında katılmış olduğu etkinlikleri üyeleriyle paylaştı
Sonraki yazı
”Işık ve Işık Kaynakları” konulu seminer verildi.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Menü