AYDSİAD, TRADE’F 2023 Fuarı’nda

Aydınlatma Sanayici ve İş Adamları Derneği  (AYDSİAD); Sultangazi Belediyesi ile birlikte, ‘Işık Sultangazi’den Yükselir’ sloganıyla, ilçenin iş potansiyelini artırmak ve Sultangazi’de aydınlatma alanında üretim faaliyetleri gösteren işadamlarına destek olmak amacıyla 31 Ağustos- 3 Eylül 2023 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezinde(Yeşilköy) gerçekleştirilen Türkiye – Ortadoğu ve Afrika Ülkeleri Karma Ticaret Fuarı’nda (TRADE’F 2023) yerini aldı.

Sultangazi Belediyesi, ilçe sanayisinin daha iyi temsil edilmesini sağlamak ve iş potansiyelini artırmak amacıyla ulusal ve uluslararası fuarlarda boy gösteriyor. Sultangazi’nin sanayi, iş ve ticaret hacmini artırmanın yanı sıra işadamlarına destek olmayı hedefleyen Sultangazi Belediyesi, TRADE’F 2023’te yerini aldı. Yüzlerce markanın üretim ve ihracat yaptığı ve AYDSİAD ile birlikte TRADE’F 2032 yer alan Sultangazi Belediyesi, ilçeye yeni ekonomik değerler katmayı amaçlıyor.

Konuyla ilgili konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Sultangazi genç ve dinamik nüfusuyla İstanbul’da ekonomik değer üreten önemli ilçeler arasında yer alıyor. İlçemizde aydınlatma ve avize, otomotiv, tekstil ve ayakkabıcılık vb. pek çok sektör faaliyet gösteriyor. Bu da ilçemize hem istihdam hem de ekonomik katkı sağlıyor. Bizim de görevimiz işadamlarımıza ve çalışanlarımıza destek olmak, ilçemizin potansiyelinin daha iyi yansıtılmasını sağlamak, iş hacminin ve üretilen ekonomik değerin gelişmesini ve büyümesini sağlamaktır. TRADE’F 2023’ü bu yüzden önemli buluyor ve destekliyoruz.” dedi.

“Işık Sultangazi’den Yükseliyor

Sultangazi Belediyesi olarak ulusal ve uluslararası fuarlarda yerlerini alarak ilçenin tanıtımını daha iyi yapmaya devam edeceklerini belirten Başkan Dursun, “Sultangazi ulaşımın kolay olduğu, ticaretin gelişme gösterdiği bir konumda yer alıyor. Bu anlamda ekonomik gelişmenin de artan bir ivmeyle devam ettiği bir yer. Yetişmiş insan potansiyeli de ilçemiz için önemli bir avantaj. Bu vesile ile Aydınlatma Sanayici ve İş Adamları Derneği (AYDSİAD) yöneticilerine, iş adamlarımıza ve tüm sektör çalışanlarımıza ilçemize değer kattıkları için teşekkür ediyorum. “Işık Sultangazi’den Yükseliyor” diyor ve ziyaretçilerimizi standımıza davet ediyorum.” diye konuştu.

Dernek Başkanımız İbrahim KANDİL’de, “4 günlük fuar süresince, standımızda bulundurduğumuz personelimiz; ziyaretçilere, çarşımız ve derneğimiz hakkında bilgi verdi, böylece tanınırlılığımızı artırarak üyelerimizin yeni müşteriler bulmalarına aracı olduk. Standımız gerek ziyaretçiler ve gerekse fuara katılan diğer firmalar tarafından çok beğenildi. Teşhir amacıyla ürünlerini gönderen üyelerimize teşekkür ediyorum. Çarşımız, binlerce insana iş imkânı sağlarken ülkemiz ekonomisine de önemli katkıda bulunuyor. Avizeciler Çarşımızda bulunan yüzlerce mağazada dekoratif aydınlatma için ihtiyaç duyulan her türlü ürüne, malzeme ve imalathaneye kolayca ulaşabiliyorsunuz.  Dekoratif aydınlatma ürünlerinin Avrupa, Afrika ve Ortadoğu ülkelerine olan ihracatı Avizeciler Çarşımızdan gerçekleşiyor. Yurtdışından gelen profesyonel ziyaretçiler de sektörün kalbi olan bölgenin sağladığı avantajlar neticesinde birçok üreticiye kolay bir şekilde burada ulaşıyor. Ayrıca kadınların çalışma şartlarının en kolay olduğu sektörlerin başında avize ürünleri ve dekoratif aydınlatma geldiği için Sultangazi Avizeciler Çarşısı en fazla genç ve kadın istihdamının sağlandığı sanayi sitelerinin başında geliyor.” diye konuştu.

 

Önceki yazı
2021-2022 yılları Genel Kurulumuz yapıldı.
Sonraki yazı
LIGHT + BUILDING 2024 Fuarı Konulu Kahvaltıda buluştuk

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Menü