AYDSİAD sektöre nitelikli meslek elemanı yetiştiriyor.

Aydınlatma Sanayici ve İş Adamları Derneği (AYDSİAD) sektöre nitelikli eleman yetiştirme amacıyla başlattığı meslek içi eğitimlerine 2014 yılında da devam etti. İngilizce kurslarıyla başlayan meslek içi eğitimler AutoCad ve 3DMax ile sürdü.

AYDSİAD önceki dönem açtığı ve yoğun talep gören İngilizce kurslarıyla başlattığı mesleki gelişim eğitimlerine 2014 yılında AutoCad ve 3DMax ile devam etti. 45 kişinin kayıt yaptırdığı, kontenjan sınırı olmayan ve 4 ay süren kurslar Ocak ayı itibariyle başladı. Haftada 2 gün olmak üzere, 96 saatte tamamlanan eğitimi bitiren öğrenciler tasarım, taslak çizim, modelleme konularına hakim olarak profesyonelliğe ilk adımlarını attılar. Özcan Aydınlatma’nın kurucusu ve aynı zamanda AYDSİAD’ın o tarihteki başkanı Yaşar DEMİR şunları belirtti:

“Ülke ekonomisinin ve sektörümüzün kalkınması için her sektörde nitelikli insan kaynağına ihtiyaç var. Bu ihtiyacı görerek mesleki eğitim kurslarımızı başlattık.  Buradan çıkan mezunlar profesyonelliğe ilk adım olan temel eğitimi almış olacak ve çalışma hayatına daha güvenle başlayacaklar. Yoğun talep gören eğitimlerimize farklı içerikleri de gündeme alarak devam edeceğiz.”

Önceki yazı
KOSGEB Destekleri Semineri Düzenledik
Sonraki yazı
Bölgemizdeki Kentsel Dönüşüm Konulu Kahvaltıda Buluştuk

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Menü